Najdłuższa Kolorowanka

niedziela, 24 września 2017
Zdjęcie przedstawiające: Najdłuższa Kolorowanka

Światowy Rekord Guinness'a - Najdłuższa kolorowanka!

W niedzielę 24 września od godziny 6:00 rozpoczęliśmy przygotowania do wydarzenia pn. „Najdłuższa Kolorowanka”. Przygotowanie hali do finału, to nadmuchanie balonów w ilości ok. 1000 szt. i zrobienie z nich dekoracji, ustawienie ponad 230 stołów, dostawienie 300 krzeseł, rozdzielenie kredek i rozmieszczenie ich na stołach. Kolejnym etapem było rozwijanie i ułożenie najdłuższej na świecie kolorowanki na stołach. Powierzchnia stołów, którymi dysponowaliśmy umożliwiła nam rozłożenie 270 metrów kolorowanki na stołach, pozostałą część czyli 550 metrów kolorowanki musieliśmy ułożyć na podłodze zachowując schemat. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy udało nam się na czas przygotować halę!

Rozpoczęcie wydarzenia zaplanowaliśmy na godzinę 11:00 i tuż po 11 uczestnicy zaczęli zajmować kolejne miejsca przy kolorowance i przystąpili do pracy. Przygotowaliśmy także atrakcje towarzyszące takie jak występy na scenie, pokazy, gry i konkursy z nagrodami.

Na finał Najdłuższej Kolorowanki przybył Prezydent Miasta Opola Pan Arkadiusz Wiśniewski. Dla nas była to wspaniała okazja by właśnie na scenie i publicznie podziękować za objęcie wydarzenia patronatem oraz za zaufanie jakim tak młoda organizacja jak nasza Fundacja działająca dopiero drugi rok została obdarzona. Dzięki dofinansowaniu ze środków Urzędu Miasta Opola mogliśmy po raz pierwszy zorganizować tak duże przedsięwzięcie i cieszymy się bardzo, że w wspólne kolorowanie najdłuższej na świecie kolorowanki zaangażowało się tak wiele osób. Wszystkim którzy przybyli do CWK i uczestniczyli w biciu rekordu dziękujemy!

Zgodnie z naszym projektem kolorowanie liczącej ponad 800 metrów kolorowanki miało trwać do godziny 19:00, ale duża liczba uczestników oraz zaangażowanie w kolorowanie sprawiły, że już po godzinie 17-tej  ciężko było znaleźć wolny fragment do pokolorowania. Byliśmy przygotowani na taką ewentualność. Rozwinięte zostały 62 metry papieru i wszyscy chętni mogli już samodzielnie tworzyć motywy i kolorować, rysować wszystko to, na co tylko mieli ochotę. Tym samym, już po za ustanawianiem rekordu zostało pokolorowane ok. 60 metrów co potwierdza ogromne zaangażowanie uczestników we wspólne rodzinne kolorowanie.

Jest to film, który przesłaliśmy do Guinnes World Record jako potwierdzenie pobicia rekordu.

Okiem kamery 360 :) Film nagrany i zmontowany przez Pana Andrew Shramko przedstawiający finał wydarzenia Najdłuższa Kolorowanka z zupełnie innej perspektywy :) Zapraszamy do sterowania myszką by odwracać obraz i życzymy miłego oglądania

Link do filmu 360

Fundacja EXCALIBUR

000

Składa gorące podziękowania

Urząd Miasta Opola

001a          001b

Europejskie Dni Dziedzictwa

024              024b

Lasy Państwowe

002

Bogdan Jastal FIRMA „BODEX”

003

019

DDP „Złota Jesień”

Sekcja Plastyczna „AKWARELE”

Centrum Informacyjno – Edukacyjne „Senior w Opolu”

021

Zoo Opole

022

Zespół „Szansa”

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Opolu

Gwarant

023

Spot promujący Najdłuższą Kolorowankę wykonany przez Andrii Shramko przedstawia Seniorów z DDP "Złota Jesień podczas przygotowywania Najdłuższej Kolorowanki. Seniorzy wykonali szkice na długości 66 metrów.

Kiedy: 24 września 2017 roku
Gdzie: Centrum Wystawienniczo Kongresowe w Opolu, ul. Wrocławska 158
Początek godzina 11:00, planowany koniec godzina 19:00

Opole ma już 800 lat - Pokażmy światu na co nas stać!

Kolorowanka ma:
- 800 metrów długości,
- 56 cm szerokości,
- 448 m2 powierzchni,
- wszystkie motywy na kolorowance są narysowane ręcznie!

Media o Najdłuższej Kolorowance:

Radio Opole - 24 września 2017
Radio Opole   24 września 2017

TVP3 Opole - 12 września 2017
TVP3 Opole   12 września 2017

TVP3 Opole - 5 września 2017
TVP3 Opole   5 września 2017

Teleexpress Extra - 2 września 2017
Teleexpress Extra   2 września 2017

Radio Opole - 22 sierpnia 2017
Radio Opole   22 sierpnia 2017

TVP3 Opole - 26 lipca 2017
TVP3 Opole   26 lipca 2017

Jeśli chcecie wiedzieć jakie rysunki znajdują się na pierwszych metrach Najdłuższej Kolorowanki koniecznie musicie zobaczyć film poniżej:

Zadanie publiczne pn. Najdłuższa Kolorowanka jest współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Opola.
loga opola

Partnerzy wydarzenia: